Inspiracją do powstania programu diety, jest pewna historia rodzinna. Wszystko zaczęło się od diagnozy, którą usłyszała moja Żona w 9 tygodniu ciąży. Była to cukrzyca ciężarnych, która jest chorobą dieto zależną, a więc zastosowanie odpowiednich zmian żywieniowych ma kluczowe znaczenie w prawidłowym rozwoju płodu. Chcieliśmy z Żoną znaleźć jak najprostsze propozycje jadłospisów, które będzie mogła stosować do momentu rozwiązania.

Poradę żywieniową, którą otrzymaliśmy, już wtedy mogliśmy określić jako „żadną”, z kolei w Internecie jest mnóstwo ogólnych zaleceń, które dla laika są trudne do zastosowania w praktyce i często bywają nierzetelne. To był moment zwrotny – pomyślałem, że idealnie by było, gdyby istniał taki serwis z darmowymi dietami, dla osób z różnymi jednostkami chorobowymi, które nie mają możliwości wybrać się do dietetyka, ale chciałyby zmienić swoje nawyki żywieniowe na lepsze. I tak powstał programdiety.

Praca nad programem trwała ponad 5 lat. Niezwykle ważne dla mnie było dopracowanie każdego szczegółu – pochylenie się nad każdym produktem oraz jego zastosowaniem w poszczególnych dietach i chorobach. Nawiązałem współpracę z dietetykami klinicznymi, aby całość programdiety była zgodna z aktualną wiedzą medyczną, a więc zarazem skutecznie pomagała użytkownikom serwisu.

W Twoje ręce oddajemy portal, który ma za zadanie pomóc Tobie oraz Twoim bliskim w zmianie nawyków żywieniowych. Naszym marzeniem jest, aby każdy, kto szuka dietetycznej pomocy, znalazł ją tutaj – w jednym miejscu, z ludźmi, którzy są zawsze na wyciągnięcie Twojej ręki. Służymy tutaj radą, dietetycznymi ciekawostkami, opisem ciekawych, zdrowych czy lokalnych produktów spożywczych, miejscami, które warto odwiedzić oraz restauracjami, które tak jak my, chcą pomóc Ci zmienić Twoje życie na lepsze – bogate w nowe smaki. Znajdziesz tu przede wszystkim skrojony na Twoją miarę jadłospis, który realnie będzie wspierał zdrowie.

Witam Cię serdecznie – rozgość się w serwisie programdiety i zostań z nami na dłużej!


Austeria BR

Partnerzy BR