Regionalia, bloczek tekstowy
Czosnek niedźwiedzi solony - pasta
Opis
Skład: liście czosnku niedźwiedziego, olej, sól, ocet jabłkowy.
Czosnek niedźwiedzi zyskał swoją nazwę dzięki niedźwiedziom, które tuż po przebudzeniu z zimowego snu sięgały właśnie po tą niepozorną roślinę, wzmacniając swój organizm po wielomiesięcznym okresie hibernacji. Właśnie dzięki takiemu zachowaniu niedźwiedzi zaczęto badać właściwości lecznicze czosnku niedźwiedziego. Czosnek niedźwiedzi jako roślina posiadająca niezwykłe właściwości lecznicze znany jest zielarzom i lekarzom – posiada aktywne związki siarki oraz wytwarza silne enzymy, które pomagają w odtruciu organizmu z metali ciężkich oraz ułatwiają pozbycie się toksyn. Dzięki zawartym w nim związkom siarki ma działanie przeciwnowotworowe, antybakteryjne, zapobiega i zwalcza wirusy, jest wskazany w okresie jesienno-zimowym w walce i zapobieganiu infekcjom typowym dla tej pory roku.
- zawiera witaminę C
- posiada właściwości bakteriobójcze
- obniża ciśnienie krwi
- korzystnie działa na serce
- zapobiega nowotworom złośliwym
- pobudza wydzielanie soku żołądkowego i żółci
- stosowany jest jako środek do zwalczania pasożytów w organizmie
- posiada właściwości odtruwające organizm
- wytwarza śluz w oskrzelach oraz oczyszcza drogi oddechowe
- działa jak naturalny antybiotyk.
Roślina ta ma zbawienny wpływ na pracę serca i układu naczyń krwionośnych, ponadto obniża cholesterol. Spożywanie potraw z dodatkiem czosnku niedźwiedziego jest wskazane przez osoby borykające się z nadciśnieniem tętniczym, nie zastępuje ona jednak leczenia farmakologicznego. Czosnek niedźwiedzi wykazuje właściwości podobne do czosnku pospolitego, dlatego też jest polecany dla osób borykających się z długotrwałymi i powracającymi infekcjami górnych dróg oddechowych, a także przy pierwszych objawach przeziębienia i grypy. Roślina ta jest polecana na problemy z trawieniem i wzdęciami, którym w naturalny sposób zapobiega. Doskonałym rozwiązaniem na profilaktykę wzdęć jest dodanie odrobiny czosnku do codziennych potraw. Nie poleca się natomiast stosowania czosnku niedźwiedziego u chorych na wrzody żołądka.
Ponieważ jest nie tylko bardzo zdrowy, ale również bardzo smaczny i lżej strawny od klasycznego czosnku (nie powoduje nieprzyjemnego zapachu z ust) można dodawać go do wielu potraw przyrządzanych w kuchni. Dodać można do jajecznicy, na kanapki, do sałatek a także do zup i innych potraw gotowanych i pieczonych. Niewielką ilość pasty z czosnku można też wymieszać z masłem i posmarować pieczywo. Potem tylko do piekarnika lub na grilla i grzaneczki palce lizać.
Produkt niepasteryzowany. Dodatek soli i oliwy to świetny konserwant. Należy dbać aby powierzchnia zawartości słoika pokryta była cienką warstwą oleju odcinającą dostęp powietrza. Przechowywać w lodówce.
Tu kupisz
Lokalnie - Skała ul. Skałeczna 14 pow. Krakowski