Twoje konto

Twoje konto

headico ustawienia.png [2.15 KB] 

W zakładce TWOJE KONTO -> USTAWIENIA znajdziesz wszystkie ankiety, które wypełniałeś/wypełniałaś podczas Rejestracji. W każdej chwili możesz zmienić lub uzupełnić dane konta – hasło, imię i nazwisko, kraj zamieszkania czy kod pocztowy. (zobacz film)

Ważne! Kod pocztowy pomoże określić miejsce Twojego zamieszkania lub lokalizację sklepu, w którym najczęściej robisz zakupy. Dzięki temu podpowiemy Ci, gdzie w okolicy można zrobić zakupy z wartościowymi produktami lub znaleźć regionalne smaki.

m ustawienia cz 1(2).jpg [31.93 KB]

Zapotrzebowanie na energię różni się w zależności od płci, wzrostu, masy ciała, wieku oraz stanu fizjologicznego - są to niezbędne dane, aby dopasować plan żywieniowy pod Twoje potrzeby. Wszelkie modyfikacje tych parametrów spowodują zmiany w Twoim zapotrzebowaniu energetycznym. Dodatkowo wybór płci żeńskiej otworzy możliwość zaznaczenia stanu fizjologicznego, który wymaga dodatkowej porcji kilokalorii - ciąży lub karmienia piersią.

m ustawienia cz 2.jpg [30.49 KB]

Jeśli jesteś w ciąży, programdiety ma dla Ciebie plany żywieniowe, dedykowane wyłącznie Mamom, będącym w stanie błogosławionym. Pamiętaj jednak, że niektóre diety nie będą się pojawiały w wyborze diet, ponieważ ich stosowanie jest w tym okresie zabronione.

Aby wyliczyć zapotrzebowanie kaloryczne dostosowane do Twojego trymestru ciąży, podaj tydzień ciąży, planowaną datę porodu oraz masę ciała sprzed zajścia w ciążę.

Ważne! Jeśli zajdziesz w ciążę w trakcie stosowania naszego programu żywieniowego, to pamiętaj, aby zaktualizować dane o ciąży oraz ponownie wybrać odpowiednią dietę, dostosowaną dla kobiety ciężarnej.

m ciąża do ustawień.jpg [35.37 KB]

Jeśli karmisz piersią, programdiety ma dla Ciebie plany żywieniowe, dedykowane wyłącznie Mamom karmiącym. Pamiętaj jednak, że niektóre diety nie będą się pojawiały w wyborze diet, ponieważ ich stosowanie jest w tym okresie zabronione.

Aby wyliczyć zapotrzebowanie kaloryczne dostosowane do okresu karmienia, podaj tydzień ciąży, planowaną datę porodu oraz masę ciała sprzed ciąży.

m Jeśli karmisz piersią, zaznacz.jpg [34.61 KB]

Dbamy także o użytkowników, którzy borykają się z alergiami i nietolerancjami pokarmowymi. Jeśli nietolerancja lub alergia dotyczy jednego produktu (np. białek mleka krowiego) wystarczy, że wybierzesz odpowiednią dietę długoterminową - nie musisz ponownie zaznaczać alergenów. Natomiast w przypadku dodatkowych dolegliwości lub gdy wybrany plan żywieniowy nie jest dietą eliminacyjną, zaznacz odpowiednie produkty z listy dostępnych.

Pamiętaj! Listę produktów możesz modyfikować w dowolny sposób, w każdym momencie diety - w zależności od potrzeb czy stanu zdrowia.

m alergeny do ustawien.png [32.81 KB]

Współczynnik aktywności fizycznej PAL ma wpływ na całościową kaloryczność jadłospisu. Dlatego też staraj się nie zawyżać lub nie zaniżać jego wartości - bądź rzetelny w ocenie swojej formy fizycznej, aby uzyskać efekty, jakich oczekujesz od zastosowania odpowiedniego jadłospisu.

m aktywnosc do ustawien (2).png [27.27 KB]

W USTAWIENIACH będziesz miał/miała możliwość uruchomienia wersji PREMIUM (KLIKNIJ) - bezpłatna subskrypcja trwa 30 dni. Zachęcamy jednak do pełnego zapoznania się z serwisem - w wersji podstawowej jest on kompletny i funkcjonalny.

m ustawienia subskrypcja1.jpg [22.84 KB]

Jeśli otrzymałeś/otrzymałaś prezent w postaci kodu do realizacji wersji PREMIUM, to również zrealizujesz go w zakładce USTAWIENIA.

m ustawienia subskrypcja2.jpg [19.30 KB]

Jeśli wersja podstawowa serwisu nie jest dla Ciebie wystarczająca i wolisz jego bogatszą wersję, to zawsze masz możliwość przedłużenia subskrypcji - wystarczy kliknąć przedłuż subskrypcję.png [2.92 KB], która przeniesie Cię do zakładki KUP PREMIUM.

m ustawienia subskrypcja3(1).jpg [18.58 KB]

W wersji PREMIUM uzyskasz dostęp do KONTA RODZINNEGO (KLIKNIJ). Możesz dodać dowolną ilość osób poprzez:

  • utworzenie nowego konta, gdzie podajesz adres e-mail osoby, która będzie miała powiązane konto razem z Twoim - to Ty, jako konto główne, uzupełniasz szczegółowe informacje dotyczące diety, danych konta, parametrów antropometrycznych, współwystępujących alergii i nietolerancji pokarmowych oraz współczynnik aktywności fizycznej; osoba, której stworzysz konto, musi je potwierdzić, klikając w odpowiedni link, wysłany na podany adres e-mail;
  • zaproszenie członka rodziny, który ma już swoje konto w serwisie.

Pamiętaj! Konto nadrzędne (główne), które dodaje i tworzy inne konta, ma największą funkcjonalność - może sumować zakupy dla całej rodziny czy anulować produkty z listy zakupowej, które mamy jeszcze w SPIŻARNI.

m ustawienia rodzina(1).jpg [23.44 KB]

Aby zarządzać kontem członka rodziny, kliknij samolocik.png [1.03 KB]- przeniesiesz się do panelu członka rodziny, gdzie możesz edytować stosowane diety, zobaczyć ich historię, a także monitorować masę ciała. Możesz także usunąć konto w dowolnym momencie - w tym celu naciśnij iksik.png [454.00 B] .

W każdej chwili możesz także usunąć swoje konto, wraz ze wszystkimi danymi, poprzez kliknięcie w ikonkę: usun konto.png [4.21 KB].

headico podsum.png [2.59 KB]

W oparciu o podane przez Ciebie dane, programdiety wylicza Twój indywidualny współczynnik masy ciała (ang. Body Mass Index - BMI). Na jego podstawie określa także przedział Twojej prawidłowej masy ciała.

System generuje należną masę ciała według odpowiedniego wzoru, który nie bierze pod uwagę m. in. różnic w budowie ciała. Dlatego daliśmy Ci możliwość wpisania wagi ciała, z jaką czujesz się najlepiej.
Na stronie „Twoje konto”, w zakładce „Podsumowanie” kliknij guzik „Zmień wartość” i wpisz masę ciała, jaką oczekujesz od programu. Niezależnie od diety, jaką wybierzesz, system będzie dążył do uzyskania określonego przez Ciebie celu. Pamiętaj jednak, że będzie się to odbywać stopniowo, zaczynając od Twojej aktualnej masy ciała tak, aby spadek kilogramów był trwały oraz bezpieczny dla Twojego zdrowia. 

Ważne! Pamiętaj że każda wybrana przez Ciebie dieta będzie dążyła do uzyskania należnej masy ciała, wpisanej w programie. 

m bmi i nmc(2).jpg [32.19 KB]

Na podstawie Twojego wzrostu, masy ciała, płci, aktywności fizycznej, stanu fizjologicznego oraz wybranego typu diety programdiety określa dla Ciebie zalecane wartości energii oraz makroskładników - białka, tłuszczu i węglowodanów przyswajalnych. Dodatkowo ukazuje procent realizacji energii oraz poszczególnych makroskładników z ostatnich 7 dni.

m To Twoje indywidualne zapotrzebowanie kaloryczne.jpg [24.19 KB]

headico historia.png [1.67 KB]

W każdej chwili możesz zmienić profil diety długoterminowej. Wystarczy kliknąć zmien diete.png [3.10 KB] i wybrać interesujący Cię wariant z listy dostępnych. 

Możesz też wybrać dieta okresowa nałóż dietę.png [1.99 KB] i zastosować dietę okresową, jeśli borykasz się z dodatkowymi dolegliwościami. Dieta okresowa uwzględni wszelkie eliminacje/alergeny, które zostały zaznaczone w ankiecie przy zakładaniu konta. Okres jej trwania jest z góry ustalony, tak więc po jego upływie dieta zapętli się, jeśli jej nie zakończysz. 

Ważne! Dieta okresowa trwa od 21 do 28 dni (w zależności, jaką dietę wybierzesz). Aby z niej zrezygnować, postępuj zgodnie ze wskazówkami: 

dieta okresowa nałóż dietę.png [1.99 KB] -> rozwiń listę dostępnych diet -> wyszukaj propozycję: dieta okresowa wybierzzakończ.png [3.69 KB] -> kliknij dieta okresowa zapisz.png [2.55 KB]

m Nałóż dietę(3).jpg [33.56 KB]

TWOJA MASA CIAŁA:

Bardzo ważnym elementem Twojej terapii jest cotygodniowy pomiar masy ciała. Staraj się stawać na wadze zawsze o tej samej porze, najlepiej na czczo. Systematyczne zapisywanie wyników utworzy wykres pomiarów masy ciała, dzięki czemu łatwiej uzyskasz kontrolę nad spadkami i wzrostami masy ciała, od momentu zastosowania wybranej przez Ciebie diety.

m twoja wartosc masy ciala.jpg [24.66 KB]

HISTORIA DOSTARCZANYCH SKŁADNIKÓW ODŻYWCZYCH:

Ponadto uzyskasz dostęp do wykresu, przedstawiającego wartości dostarczonej energii, składników odżywczych oraz wymienników w ciągu ostatnich 30 dni. Możesz kliknąć na odpowiedni wiersz tabeli, aby prześledzić wartość, która będzie Cię interesowała.

m historia dostarczanych skladnikow odzywczych.jpg [733.61 KB]

 

 


Apteka z natury BR

Austeria BR

gotowe i zdrowe BR

Regionalia BR

Partnerzy BR